Dziś nie wyobrażamy sobie życia codziennego bez smartfona. Używany jest przede wszystkim do komunikacji, ale jest też podstawowym narzędziem w pracy. Postęp technologiczny sprawił, że w nowoczesnych telefonach można swobodnie surfować po Internecie, korzystać z poczty e-mail czy z portali społecznościowych – jednym słowem telefon stał się również źródłem codziennej rozrywki. Kiedy i dlaczego warto mieć zapasowy model?

Telefon jako niezbędne narzędzie pracy

Prezes dużej firmy, kierownik, kurier czy konsultant telefoniczny – jest wiele zawodów, w których telefon jest podstawowym narzędziem pracy. Codziennie każdy wykonuje kilkanaście połączeń do realizacji obowiązków służbowych. Trudno wyobrazić sobie teraz sytuację, w której smartfon  ulega awarii i przez kilka lub kilkanaście dni nie można pracować. Nikt z nas w dzisiejszych czasach nie może pozwolić sobie na takie zdarzenie i straty w dochodach firmy, nie wspominając już o niezadowolonych klientach.

Większość pracodawców, ale również osób samozatrudnionych, dba o to, aby zawsze mieć pod ręką drugi, zastępczy telefon, który będzie pomocny nie tylko w sytuacji awarii. Dodatkowy smartfon jest pomocny również wtedy, gdy w pracy wykonujemy dużą ilość połączeń i linia telefoniczna jest bardzo często zajęta. W ten sposób dajemy możliwość łatwiejszego skontaktowania się z naszą firmą pod drugim numerem telefonu. Szukając idealnego modelu warto skorzystać ze sprawdzonego miejsca – skup telefonów w Warszawie daje możliwość wyboru najlepszego telefonu dostosowanego do naszych potrzeb i preferencji dzięki szerokiemu asortymentowi i fachowemu doradztwu.

Wyjazd za granicę – czy telefon jest niezbędny?

Każdego roku coraz chętniej wybieramy się poza granice naszego kraju – zarówno w celach biznesowych, jak i na upragniony urlop. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co może się wydarzyć. Mimo idealnej organizacji, długo planowanych rozwiązań zawsze mogą pojawić się wypadki, które przysporzą nam nie lada kłopotów i zmartwień. Najłatwiej wyobrazić sobie sytuację, w której gubimy telefon podczas wyjścia na plażę. Zaaferowani i rozemocjonowani możemy łatwo paść łupem złodziei lub w roztargnieniu sami zgubimy telefon. Nie posiadając drugiego modelu nie mamy możliwości szybkiego poinformowania bliskich o sytuacji w jakiej się znaleźliśmy.

Nie każdy biegle posługuje się językiem obcym. Smartfon z dostępem do Internetu daje możliwość łatwej i swobodnej komunikacji. Poprzez telefon możemy również zwiedzać pobliskie miejscowości i odkrywać nowe miejsca, a to wszystko dzięki nawigacji, która wskaże właściwą drogę i doprowadzi do celu. W przypadku awarii telefonu niestety będzie to niemożliwe.

Drugi telefon, który będzie służyć w sytuacjach niespodziewanych, nie musi być wcale nowy. Może być to nawet nieco straszy model, który po prostu będzie przydatny w wyżej opisanych sytuacjach. Szukając zastępczego telefonu, warto więc odwiedzić komis GSM, w którym z pewnością znajdzie się sprawny i tani telefon, który będzie służyć przez wiele lat.

Na górę