Trądzik to zmiany skórne, które mogą być spowodowane przez wiele czynników. W zależności od skali nasilenia schorzenia, może ono przybierać różne postaci. Najczęściej są to: krosty, grudki, torbiele, czy też zaskórniki. Powodują ból, pieczenie, swędzenie, a także negatywnie wpływają na estetykę pacjenta. Skuteczne w walce z trądzikiem okazują się nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym m.in. peelingi chemiczne. Jak poradzić sobie z trądzikiem krok po kroku?

Na początek prawidłowa diagnoza

Oczywiście wdrożenie leczenia farmakologicznego, czy też zabiegowego nie jest możliwe bez uprzedniej diagnozy lekarskiej. Każdy przypadek trądziku powinien być zbadany przez lekarza specjalizacji dermatologicznej, który będzie w stanie ocenić powody występowania trądziku, jego rodzaj, a także zarekomendować leczenie. To bardzo ważne, ponieważ każde leczenie niesie ze sobą ryzyko i tylko trafna diagnoza pozwoli na zachowanie bezpieczeństwa pacjenta, a także skuteczną terapię. Po wizycie u specjalisty, można z powodzeniem skorzystać z oferty profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna – wspracie w leczeniu trądziku

Skutecznym wsparciem w leczeniu trądziku okazuje się być medycyna estetyczna. Nowoczesne zabiegi pomagają pacjentom poradzić sobie z problemami skórnymi, a także wpływają korzystnie na odżywienie i nawilżenie skóry, odbudowując przy tym jej strukturę. Co ciekawe trądzik może dotykać osoby w każdym wieku. Jednym z popularnych zabiegów w walce z trądzikiem, a także jego konsekwencjami jest peeling chemiczny. Obecnie w renomowanej klinice zabieg może być przeprowadzany z wykorzystaniem różnych substancji chemicznych, których działanie i skład dobiera się bezpośrednio do potrzeb klientów. Dzięki nim leczenie trądziku będzie jeszcze skuteczniejsze.

Czym są peelingi chemiczne?

Tym mianem określa się różnego rodzaju substancje chemiczne, które w trakcie zabiegu aplikuje się bezpośrednio na skórę. Na niej wchodzą w reakcję z jej powierzchniowymi warstwami, co doprowadza do złuszczania się naskórka. Takie zabiegi można przeprowadzać w odstępach czasowych wynoszących 10-30 dni, dzięki czemu można zachować bezpieczeństwo pacjenta i podtrzymać skuteczność zabiegu. Najlepsze efekty daje skorzystanie z serii peelingów chemicznych.

Jak pomagają w walce z trądzikiem?

Wśród wskazań do zastosowania peelingu chemicznego znajdują się m.in.: trądzik pospolity, trądzik różowaty, czy też blizny potrądzikowe. Zabiegi z ich wykorzystaniem poprawiają strukturę skóry, a także poprawiają jej koloryt. Wszystko dzięki aktywizacji poszczególnych połączeń w skórze, które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Ponadto peeling chemiczny pomaga w redukcji blizn potrądzikowych, dzięki czemu efekty przebycia schorzenia są mniej widoczne lub nawet całkowicie wyeliminowane z powierzchni skóry. Dzięki temu usunięte zostaną bruzdy na twarzy, blizny, poprawiony zostanie koloryt skóry, a także zredukowany zostanie sam trądzik w fazie choroby. Co ciekawe, peelingi tego typu działają także odmładzająco i niwelują zmarszczki mimiczne. To wszystko przy nieinwazyjnej i skutecznej metodzie leczenia w oparciu o medycynę estetyczną.

Na górę