Chyba każdy rodzic (i nie tylko) lubi sprawiać dziecku przyjemność. Jednym z najlepszych pomysłów jest oczywiście kupno odpowiedniego prezentu. Nie jest to zadanie najprostsze, jednak niezwykle rozbudowany w obecnych czasach rynek IT daje wiele możliwości. Kupno gry na PC czy PS4 to świetny sposób na udany podarunek, który sprawi przyjemność i będzie służył przez dość długi czas. Niestety zakup nowej gry często jest sporym wydatkiem, zwłaszcza jeśli chodzi o najpopularniejsze tytuły. Warto więc rozejrzeć się na równie dobrym, a bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, jakim są używane gry PS4.

Szeroki wybór gier na PS4

Konsola PlayStation 4 miała swoją premierę w 2013 roku i od tamtej pory pozostaje jednym z najchętniej wybieranych modeli ze swojej kategorii. Oferuje zupełnie nowe możliwości, w tym funkcję wirtualnej rzeczywistości dzięki opcji połączenia z goglami VR. Na popularność tego gadżetu wpływ ma też bardzo szeroki wybór dedykowanych mu gier. Większość tytułów ma swoje odpowiedniki dostosowane do wymagań konsoli, nie musimy więc ograniczać się do najbardziej popularnych. Jako przykład wskazać można gry osadzone w świecie klocków LEGO, a nawiązujące m.in. do najpopularniejszych filmów, takich jak Star Wars i Jurassic World, czy też takie, które dają niesamowite złudzenie uczestnictwa w rozgrywkach sportowych. Ich szeroki wybór to także wiele korzyści – niektóre z nich będą rozwijały kreatywność, inne pozwolą odnaleźć nowe hobby, zaś kolejne mogą służyć po prostu za ciekawą rozrywkę.

Najlepszy prezent dla dzieci

Jeśli szukasz prezentu dla najmłodszych i wiesz, że mają dostęp do PS4, zakup gry jest wręcz oczywistym rozwiązaniem. Jak wskazaliśmy, oferowany na rynku wybór jest niezwykle szeroki, a poszczególne warianty trafią w gust nawet najbardziej wymagającego młodego gracza. Wystarczy pobieżna znajomość zainteresowań dziecka, aby wybrać odpowiednią grę. Oczywiście poszczególne tematy dostosowane są do różnych progów wiekowych – inne sprawdzą się u 10-latka, zaś inne sprawią radość 15-latkowi. Jednak tak jak zakup konsoli, także zakup gier nie jest najmniejszym wydatkiem. Na szczęście istnieją proste sposoby na zaoszczędzenie na zakupach.

Zalety zakupu używanych gier

Na rynku, oprócz nowych modeli, zwłaszcza w sklepach internetowych, można znaleźć oferty sprzedaży używanych gier. Nie inaczej jest w przypadku konsoli. Używane gry PS4 to pomysł na świetny prezent w przystępnej cenie. Oferowane produkty to oryginalne gry pochodzące wprost od producenta, dlatego nie musisz martwić się o ich jakość czy kwestie legalności. Sam pomysł jest bardzo prosty – poprzedni użytkownik gry decyduje się ją sprzedać, co daje możliwość zakupu takiej samej gry, jak w obrocie pierwotnym, jednak po dużo niższej cenie. W zależności od modelu i oferty, możesz zaoszczędzić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za sztukę. Wpływ na to ma także fakt, że cena gier spada po ich premierze, dlatego modele z drugiej ręki są tańsze. Jeśli lubisz szukać okazji, być może uda Ci się nawet znaleźć używaną perełkę, która nie jest już dostępna w pierwotnym obrocie – to dopiero byłaby radość dla obdarowanego dziecka.

Podsumowanie – zalety kupna używanych gier

Zakup używanych gier to prosty sposób na zaoszczędzenie sporej kwoty pieniędzy na prezencie, który przecież sprawi dziecku taką samą radość. Dostępne modele są takie same, jak oferowane na rynku pierwotnym. Jednak warto zwracać uwagę na renomę sprzedającego, aby zminimalizować ryzyko otrzymania uszkodzonego egzemplarza. W tym celu można skorzystać z oferty sprawdzonych sklepów internetowych, które w ofercie mają nie tylko najnowsze tytuły, lecz także gry z drugiej ręki.

źródło: gamefinity.pl – gry sportowe

Na górę