Pakowanie paczek, a także towarów wiąże się z tym, iż w przesyłce zawsze pojawiają się puste przestrzenie, co może stanowić poważny problem. Z  racji tego powstały nowoczesne i sprawdzone systemy wypełniacze do kartonów, które chronią towar przed uszkodzeniem, a także doskonale wypełniają puste przestrzenie w paczce.

Nowoczesne systemy do wypełniania wolnej przestrzeni w kartonach

Systemy wypełniaczy do kartonów to przede wszystkim linia pianek Stratocell, służąca do amortyzacji lekkich produktów. System ten posiada wysoki stosunek wytrzymałości do ciężaru, jak również redukuje wielkość bryły i zmniejsza koszty, zapewniając doskonałą ochronę przy mniejszym zużyciu materiału. Godnymi polecenia są także wydajne poduszki ochronne o optymalnej elastyczności – system NEWAIR I.B. Warto jest skorzystać z tego rozwiązania, ponieważ ma ono wiele zalet.

Systemy wypełniaczy do kartonów bazujących na poduszkach ochronnych o optymalnej elastyczności są metodą dostosowaną do konkretnych potrzeb firm. System został tak zaprojektowany i stworzony, aby móc sprostać wymaganiom i trudom transportu, lądowego, lotniczego kolejowego, a nawet specjalistycznego polegającego na przewozie wielu tysięcy opakowań drogą morską. Poduszki ochronne o optymalnej elastyczności stworzone do wypełniania kartonów znakomicie zachowują swoje właściwości amortyzujące przez cały cykl transportu.

Czym jest Instapak?

Innym systemem jest INSTAPAK. Szybki, prosty, a jednocześnie uniwersalny proces pozwalający na seryjną produkcję ochronnych poliuretanowych opakowań piankowych w siedzibie firmy. To prosty w obsłudze, przenośny system wypełniaczy do kartonów, który nie wymaga kłopotliwego przechowywania sprzętów służących do tego celu. To sposób dużo lepszy od tradycyjnego wypełniania pustych przestrzeni w kartonach papierem, który po pierwsze – ulega deformacji,  po drugie może nasiąknąć wilgocią, co szczególnie zdarza się w trakcie transportu lotniczego i morskiego.

Opakowania piankowe do wypełnienia wolnej przestrzeni w pakunkach

Kolejnym systemem wypełniaczy kartonów jest wprowadzenie opakowań piankowych – CELLU-CUSHION. Ekonomiczna pianka chroni każdy produkt, niezależnie od ich wielkości, masy, kształtu i umożliwia precyzyjne dopasowanie do konkretnych produktów oraz ich unieruchomienie bądź nawet zablokowanie w opakowaniu. Dzięki swoim doskonałym właściwościom pianka poliuretanowa jest stosowana w czasie magazynowania, przemieszczania i transportu paczek o dużych gabarytach i odpowiedniej masie. Kolejnym systemem wypełniaczy do kartonów jest wszechstronna pianka, która może zabezpieczać towary konsumpcyjne. To  idealna metoda do zabezpieczenia materiałów takich na przykład jak chemikalia, a także różnego rodzaju wyroby mogące ulec szybkiemu zniszczeniu.

Woreczki foliowe nadmuchiwane powietrzem i technika Korrvu

Kolejnym systemem wypełniaczy do kartonów woreczki Fill-Air, które stanowią perfekcyjną ochronę oraz doskonałe wypełnienie bez jednoczesnego, bardzo dużego ponoszenia kosztów materiału i wysyłki. Specjalne woreczki występują w różnych rozmiarach i zapewniają dostosowanie do potrzeb. Klientom, którym zależy na prostym, trzystopniowym procesie gwarantującym idealną ochronę produktu, poleca się system RAPID-FILL. Szybkość obsługi tego systemu, a także wyjątkowa ochrona, mały ciężar oraz korzyści dla środowiska to nieliczne z zalet tego systemu wypełniana kartonów.

Ostatnią, godną uwagi metodą wypełniania kartonów jest technika Korrvu. Jest to dynamiczna forma pakowania, która polega na otoczeniu przedmiotu antypoślizgową folią o doskonałej sprężystości, która zabezpiecza go przed skutkami uderzeń i wstrząsów. Jest ona stosowana do specjalnych przedmiotów oraz nietypowego pakowania. Jest to kompleksowe rozwiązanie, które utrzymuje produkt w bezpiecznym miejscu i chroni go przed uszkodzeniem w wyniku wibracji, wstrząsu czy uderzenia.

Systemy wypełniaczy do kartonów  spełniają dwie podstawowe funkcje: ochronną oraz podnoszącą estetykę i atrakcyjność pakowanych produktów.

Źródło: RomaFolie – urządzenia i maszyny pakujące

Na górę