Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek myśleć o łazience biurowej jako o miejscu, które istotnie wpływa na wydajność i komfort pracy? Często lekceważymy znaczenie tego pomieszczenia, jednak warto pamiętać, że jest ono bardzo ważne z punktu widzenia higieny, a zarazem samopoczucia. Niestety jednak, utrzymanie tego pomieszczenia – specyficznego przecież w zastosowaniu – w dobrym stanie, często wydaje się nieosiągalnym zadaniem. Jak sprawić, by biurowa toaleta zawsze cieszyła świeżością i czystością?

Wykorzystaj profesjonalne środki

Niestety, bez chemii się nie obędzie; w tym miejscu nie wszystko wystarczy przetrzeć ścierką. Zadbaj o to, by specyfiki wykorzystywane do czyszczenia biurowej łazienki (niezależnie, czy zadanie to realizowane jest wewnętrznie, czy przez zewnętrzną firmę) były profesjonalne i skuteczne. Dzięki ich wykorzystaniu, czystość podłóg, luster czy elementów armatury jest nie tylko łatwiejsza do osiągnięcia, ale również trwalsza. Ponadto, wskazane jest stosowanie również środków dezynfekujących; obecnie staje się to co raz bardziej oczywiste, wciąż jednak zdarza się o tym zapominać. Z kolei aby zachować w dobrym stanie sedes, warto postawić na bardzo skuteczne w działaniu kostki do WC Kolorado. Niwelują one nieprzyjemne zapachy, ale również zapobiegają powstawaniu w muszli osadu i kamienia.

Zadbaj o atmosferę

Na uczucie odświeżenia, uzyskiwane po wejściu do łazienki, wpływa jednak nie tylko sama czystość. Warto zadbać, na tyle, na ile jest to w danej sytuacji możliwe, również o estetykę. Zdecydowaną podstawą, jest pod tym względem odświeżacz powietrza. Nie tylko maskuje on ewentualne inne, przykre wonie, ale również gwarantuje przyjemne wrażenia. Do tego, jest łatwy w użytku; urządzenie wystarczy raz na jakiś czas napełnić odpowiednim płynem (bądź wymienić), a reszta dzieje się sama. Jeżeli to możliwe, dobre wrażenia wywrą również ozdoby; chociażby drobne. Trzeba jednak dopasować je do całokształtu wystroju. Często pomijanym, a bardzo ważnym aspektem, jest także oświetlenie; bardzo ciemne wnętrza nie wywierają dobrego wrażenia.

Zachęć do odpowiedzialności

Na końcu warto uświadomić sobie, jak również współpracownikom bądź podwładnym, jedną banalną a jednak ignorowaną prawdę; bałagan i brud w biurowej łazience, nigdy nie tworzy się sam z siebie. Przypomnienie użytkownikom o odpowiedzialności za czystość przestrzeni wspólnej i sprzątaniu na bieżąco po sobie samym, być może wydaje się śmieszne. Gwarantujemy jednak, że potrafi bardzo szybko rozwiązać wiele problemów ze stanem toalety!

Zastosowanie do tych trzech porad, pozwoli łatwo poprawić czystość biurowej łazienki. Wbrew pozorom, nie jest to zadanie bardzo trudne. Połączenie profesjonalizmu, wyczucia i dobrej woli, jest wszystkim czego tu potrzeba!

Na górę