Prasa krawędziowa Baykal Seria APHS to maszyna do obróbki plastycznej blachy ze zderzakami sterowanymi w 1-2 osiach. Jej zakres długości roboczych to 1250-4100 mm. W zależności od długości roboczej, zakres nacisku nominalnego może wynosić od 35 do 300 ton.

System sterowania prasy krawędziowej Baykal Seria APHS

Dostępne trzy systemy sterowania do wyboru: CYBELEC, DELEM lub ESA. Wyświetlacz zamontowany jest na obrotowym ramieniu, dzięki czemu korzystanie z niego jest wygodne. Ułożenie ekranu można dostosować według własnych preferencji i wygody pracy.

Baykal Seria APHS – dane techniczne

Prasa krawędziowa Baykal Seria APHS to najwyższej jakości maszyna, która posiada automatyczną kompensację strzałki ugięcia CNC. Narzędzia górne oraz wielostronna matryca, które są w niej zamontowane, zostały zahartowane i oszlifowane, by zapewnić oczekiwane, precyzyjne rezultaty.

Wykorzystanie silnika AC servo w tylnym zderzaku zapewnia:

  • niższy koszt eksploatacji (w porównaniu do tradycyjnych silników benzynowych; brak kosztów paliwa),
  • wyższą wydajność (krótsze czasy przestoju, ciche działanie i prosta konserwacja),
  • zero-emisyjność (przestrzeganie restrykcyjnych standardów międzynarodowych).

Zastosowanie przełączanego nożnie wielofunkcyjnego pulpitu skraca czas cyklu pracy pracownika. Oprócz tego prasa krawędziowa posiada: zaciski szybkomocujące stemple, przesuwane ramiona wsporcze oraz palce zderzaka na prowadzeniu liniowym. Daje możliwość monitorowania pozycji zaworów hydraulicznych.

Do wyboru dostępne są wysokiej jakości jednostki hydrauliczne Bosch Rexroth lub Hoerbiger, zapewniające wysoką moc jednostkową, łatwość montażu, dużą wytrzymałość mechaniczną. Posiadają także inteligentne funkcje i łatwe do wdrożenia funkcje bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Laser bezpieczeństwa umieszczony jest na froncie maszyny. Zapewnia on bezpieczeństwo użytkownikowi prasy krawędziowej, gwarantując w pełni bezpieczną obsługę. Maszyna spełnia wszystkie wymagane normy. Oznaczenie CE na maszynie to certyfikat gwarantujący, że podczas projektowania i produkcji maszyny zastosowano się do wymagań przepisów europejskich. Dzięki temu nie zagraża ona życiu i zdrowiu korzystającego. Przy maszynie zostały także zamontowane po bokach i z tyłu bariery bezpieczeństwa.

Zalety prasy krawędziowej Baykal Seria APHS

Do zalet tej prasy krawędziowej należą z pewnością:

  • silnik AC servo, który spełnia najbardziej restrykcyjne przepisy i standardy, jednocześnie zapewniając wysoką wydajność oraz niskie koszty eksploatacji,
  • łatwe w montażu, wytrzymałe jednostki hydrauliczne Bosch Rexroth lub Hoerbiger,
  • zahartowane i oszlifowane narzędzia, które są wytrzymałe i precyzyjne,
  • trzy systemy sterowania: CYBELEC, DELEM lub ESA do wyboru,
  • zapewnienie wszelkich standardów bezpieczeństwa, dzięki którym ryzyko zawodowe jest znacznie zmniejszone.

Prasa krawędziowa Baykal Seria APHS to najwyższej jakości maszyna, która zapewnia bezpieczną, komfortową i precyzyjną obróbkę.

Na górę