Usta narażone są na pękanie czy przesuszanie bardziej niż jakakolwiek inna część ciała. Dlatego zadbane, pełne usta są marzeniem każdej kobiety. Chęć posiadania idealnych ust  sprawia, że coraz więcej osób interesować zaczyna się zabiegami medycyny estetycznej, pozwalającymi nie tylko na poprawienie ich kondycji czy konturu, ale również powiększenia. Metod na zwiększenie objętości ust jest wiele, chociaż najczęściej kojarzonym jest wstrzykiwanie botuliny, dającej widoczny i mocny efekt. Gabinety kosmetyczne oferują jednak znacznie więcej możliwości powiększenia ust, a niektóre z nich nie wymagają nawet wizyty u kosmetyczki.

Wizualne powiększenie ust

Powiększenie ust z wykorzystaniem ulubionych kosmetyków to metoda tania, nieinwazyjna, ale także mało trwała. Mimo to wiele osób decyduje się na wykonanie takiego makijażu, który pozwoli na podkreślenie kształtu i wielkości ust. Najczęściej wykorzystywanym kosmetykiem do wizualnego powiększenia ust jest konturówka, którą wykonujemy mocniejszy kontur ust. Jeśli zależy nam na widocznym efekcie powiększenia ust, warto wykonać owy kontur, wychodząc poza obrys ust, a następnie wypełnić je kolorem za pomocą pomadki czy błyszczyka. Wiele makijażystek stosuje dodatkowe triki z rozjaśnianiem skóry twarzy wokół ust, które dodatkowo pozwalają wizualnie je powiększyć.

Zabiegi korygujące kształt ust

Inną metodą, która pozwala poprawić kształt ust, a jednocześnie je powiększyć są różnego rodzaju zabiegi korygujące. Niestety są one inwazyjne, niejednokrotnie opierające się na wykonaniu zabiegach chirurgicznych. Mowa tu przede wszystkim o cięciach pod nosem czy przy krawędziach ust, co pozwala na podniesienie górnej wargi, dając w rezultacie efekt powiększenia ust. Zabiegi korygujące kształt ust i ich wielkość opierać mogą się na wykorzystaniu wypełniaczy silikonowych.

Kwas hialuronowy, a powiększenie ust

Doskonałą metodą na powiększenie ust, a także zachowanie ich w wyjątkowej kondycji i nawilżeniu jest użycie kwasu hialuronowego. Powiększanie ust kwasem hialuronowym w Warszawie to jedna z najpopularniejszych obecnie metod. Polega ona na wstrzyknięciu odpowiedniej ilości preparatu w okolice ust, co zwiększa ich objętość, a jednocześnie je regeneruje. W odróżnieniu od innych dostępnych metod powiększania ust, wykorzystanie kwasu hialuronowego daje widoczny efekt, a jednocześnie nie sprawia, że jest on na tyle mocny, że twarz wygląda nienaturalnie. Kwas hialuronowy nie tylko pozwala zwiększyć objętość ust, ale także nadać im odpowiedni kształt, czy poprawić niedoskonałości. Metoda ta jest doskonałym kompromisem pomiędzy mało trwałymi sposobami powiększenia ust a permanentnym ich powiększeniem. Usta wypełnione kwasem hialuronowym zachwycają swoim wyglądem nawet przez okres 1,5 roku.

Na górę