Organizer i nerka to dosyć podobne do siebie akcesoria, w których można przechowywać rzeczy do codziennego użytku. Są małe, jednak pomieszczą wszystkie najważniejsze przedmioty niezbędne, na co dzień. Służą najczęściej do przechowywania kluczy, portfela czy telefonu. Saszetki tego typu to wygodne i praktyczne rozwiązanie podczas wyjścia na szybkie zakupy czy siłownię, lub dłuższej wyprawy, przy której duży plecak byłby niewygodny i z pewnością powodowałby dyskomfort.

Nerka

Nerka jest również nazywana saszetką lub biodrówką. Różnorodność nazw najprawdopodobniej wynika z dużej dowolności sposobu jej noszenia. Możemy ją zapiąć na biodrze, kobiety zazwyczaj preferują nieco wyżej na talii lub na plecach. Każdy może dopasować sposób jej noszenia do własnych upodobań, co zwiększa komfort jej użytkowania. Dostępnych jest wiele wariantów i modeli nerek. Asortyment zawiera cały przekrój wielkościowy saszetek, od najmniejszych po te, które zmieszczą już naprawdę wiele przedmiotów. Każdy z modeli oczywiście dysponuje regulowanym paskiem. Dzięki niemu z łatwością dostosujemy saszetkę do swojej sylwetki i sposobu jej noszenia. Pasek wykonany jest z mocniejszego i sztywniejszego materiału, przez co nie musimy martwić się o jego, jakość, szybkie zużycie czy przetarcia. W sklepach znajdziemy modele z różnym usytuowaniem przegródek i kieszonek. Są takie, które posiadają jedynie dużą główną komorę i jedną mniejszą, zapinaną na suwak na froncie, ale dostępne są również modele, które posiadają więcej podziałów we wnętrzu. Będą one zdecydowanie lepszym wyborem, jeśli decydujemy się na zakup większej biodrówki. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie, ponieważ dodatkowe podziały pozwolą na zachowanie porządku wewnątrz przy codziennym użytkowaniu.

Organizer

Organizer nosimy w nieco inny sposób, w zależności od tego, jaki posiadamy model. Znajdziemy zarówno takie, które są pojemną saszetką z licznymi kieszeniami, otwieraną od góry na suwak oraz takie, które otwierają się tak jak zeszyt. Dają one łatwy dostęp do wszystkich rzeczy zawartych we wnętrzu oraz ułatwiają zachowanie porządku. Ten rodzaj torby do przechowywania rzeczy wyróżnia się większą ilością przegród, które posiadają różne wielkości i głębokości. Znajdują się w nich często dodatkowe udogodnienia, tj. gumki do umocowania długopisów lub lightsticków, wewnętrzne kieszonki z siateczki, które mogą służyć do przechowywania drobnych przedmiotów. Trzeba przyznać, że organizer odznacza się większą elegancją niż nerka, dlatego lepiej sprawdzi się w warunkach codziennych wyjść do miasta. Większość producentów stawia na solidne wykonanie, zwłaszcza paska, na którym umocowany jest organizer. Z drugiej strony noszenie nerki wokół bioder wydaje się bardziej praktyczne.

Indywidualny wybór

Wybór pomiędzy nerką a organizerem zależy od osobistych preferencji. Przemyśl, jakie funkcje są dla Ciebie najważniejsze i jakie będzie główne przeznaczenie przedmiotu. Czy ważniejsza jest większa pojemność, a może preferujesz zachowanie dobrej organizacji przedmiotów wewnątrz? Zarówno nerka, jak i organizer dostępne są dziś na rynku w wielu wariantach. Zanim zdecydujesz się na zakup, zapoznaj się z ofertą przedmiotów dostępnych np. w sklepie z militariami.

Źródło: Wphmilitaria – sklep wojskowy Warszawa

Na górę