Plagron jest zaliczany do czołowych na świecie producentów nawozów i innych wysokojakościowych produktów organicznych. Firma powstała w holenderskim Ospel od ponad 20 lat oferuje swoje usługi. W początkowej fazie jej działalność opierała się na hodowli dżdżownic, by w niedługim czasie stać się potentatem na rynku uprawy roślin. Doświadczenie nabyte przez ten czas pozwoliło na stałe poszerzanie i polepszanie oferty oraz ustabilizowanie pozycji przedsiębiorstwa. Dodatkowo posiadane przez spółkę laboratoria na bieżąco prowadzą badania nad nowymi rozwiązaniami oraz wykorzystują najnowocześniejsze metody do ulepszenia produktów już dostępnych w sprzedaży, wydając je w zaktualizowanych wersjach. Większość z nich posiada certyfikaty niezależnych instytutów potwierdzających skuteczność działania.

Nawozy Plagron – najlepszy sposób na zdrowy wzrost roślin!

W ofercie producenta nie mogło zabraknąć nawozów. Jako że są one podstawą dla poprawnego rozwoju każdego rodzaju roślin, poświęca się im szczególną uwagę. Stosowanie ich nie może odbywać się jednak w sposób chaotyczny i nieskoordynowany. Naukowcy Plagron dostrzegają stały wzrost świadomości ludzi w kwestii nawożenia. Odpowiadają również na problem, jakim jest nieodpowiednie stosowanie środków pielęgnacji. Wielu z nas wie, że roślinę należy nawozić, jednak już tylko mała część zwraca uwagę na odstęp pomiędzy dawkowaniami czy też sezonowość nawożenia. Z tego powodu zamiast pomagać, możemy zaszkodzić naszym uprawom.

Grow schedule – kalendarz wzrostu

Aby temu zapobiec, specjalnie dla klientów opracowany został tzw. „Grow Schedule”. Do dyspozycji otrzymujemy 4 jego wariacje w zależności od stylu, w którym uprawiamy nasze rośliny. Pomyślano również o bardziej doświadczonych użytkownikach, dla których udostępniono specjalny kalkulator pozwalający stworzyć własny plan uprawy.

Zalety i zastosowanie nawozów Plagron

Plagron rozróżnia 4 podstawowe style uprawy i dostosowuje do nich skład swoich produktów nawożących. Są to style NATURAL (produkty koloru zielonego), TERRA (czerwonego), COCO (pomarańczowego) oraz HYDRO (niebieskiego). Produkowane są do tego dodatki odpowiednie do użytkowania przy każdym stylu, oznaczone nazwą UNIVERSAL.

Produkty typu NATURAL pomogą nam w uprawie w sposób całkowicie ekologiczny. W uprawach takich najważniejszym aspektem jest zdrowie ludzi oraz osiągnięcie jak najlepszych walorów smakowych. Bardzo ważne jest tutaj zachowanie bioróżnorodności. Zaleca się je w uprawie warzyw i owoców przeznaczonych do konsumpcji, które wymagają jak największej ostrożności i wykorzystania jak najmniej składników pochodzenia chemicznego.

Seria nawozów TERRA zapewnia bardzo szybkie rezultaty oraz wzrost roślin. Ich wykorzystywanie zaleca się w uprawie roślin doniczkowych oraz szybko rosnących. Elastyczność produktów z etykietą TERRA pozwala na łączenie ich w niezliczone kombinacje.

Seria COCO, jak sama nazwa wskazuje, stworzona została z myślą o coraz popularniejszych uprawach na podłożu kokosowym. Nawozy tej serii zawierają kwasy fuminowe i fulwowe, które zmieniają właściwości łączenia niektórych minerałów. Zapobiegają one spadkowi fosforanów dzięki czemu pomagają w utrzymaniu właściwego wzrostu rośliny i wartości gleby.

HYDRO łączy nawozy zapewniające maksymalną kontrolę wartości odżywczych upraw hydrologicznych. Dzięki nim możemy sami zaplanować i kontrolować wartości odżywcze gleby. Ze względu na to zalecana jest przede wszystkich hodowcom doświadczonym, którzy doskonale wiedzą, jaki efekt chcą osiągnąć.

Podsumowując, w ofercie firmy Plagron znajdziemy nawozy odpowiadające zarówno naszym wymaganiom, stylowi w jakim uprawiamy nasze rośliny, jak i doświadczeniu, które posiadamy.

źródło: growtent.pl – growbox

Na górę