Jarmarki bożonarodzeniowe to tradycja sięgająca kilku stuleci. Dzięki nim atmosferę świąt można poczuć już na kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem. Na przestrzeni wieków zarówno ich asortyment, jak i całe zaplecze logistyczne uległo jednak daleko idącym przekształceniom. Poza wciąż wykorzystywanymi drewnianymi konstrukcjami, które narzuca się handlarzom podczas największych jarmarków, można zetknąć się również z innymi rozwiązaniami. Jednym z nich są namioty ekspresowe.

Zalety namiotów ekspresowych

Zarówno mały, jak i duży namiot ekspresowy można rozłożyć w ciągu zaledwie kilku minut bez specjalistycznych narzędzi i doświadczenia. Ich demontaż przebiega równie sprawnie. Mimo iż są to obiekty mobilne, to równocześnie cechuje je duża wytrzymałość (na wiatr, słońce, deszcz i śnieg), a wszystko za sprawą tego, że są one zbudowane z metalowych stelaży i wodoodpornych plandek. Każdy przyszły użytkownik może dobrać sobie taki namiot ekspresowy, jaki będzie mu najbardziej odpowiadał – zarówno pod względem kształtu czy rozmiaru, jak i kolorystyki. Oprócz tego trzeba jeszcze zadecydować, czy lepszy będzie namiot ekspresowy ze ścianami bocznymi, czy konstrukcja wyposażona jedynie w zadaszenie. Wybierając konkretny rodzaj namiotu ekspresowego, warto też rozważyć, z jakiego materiały będzie wykonane poszycie. Na rynku dostępne są nieco tańsze modele wytworzone z poliestru oraz droższe dodatkowo wzbogacone o w PVC. Estetyka wykonania namiotów ekspresowych zawsze stoi na najwyższym poziomie.

Zalety organizacji jarmarków bożonarodzeniowych w namiotach

Namioty ekspresowe wprost idealnie nadają się do mobilnego użytku, gdyż szybko można je rozłożyć i złożyć. Dzięki temu w czasie trwania pojedynczego sezonu świątecznego możliwe będzie rozkładanie stanowiska każdego dnia w innym miejscu lub w odmiennej konfiguracji. W ten sposób można liczyć na większe dochody ze sprzedaży, niż miałoby to miejsce w przypadku typowo stacjonarnych stanowisk. Do instalacji takiej konstrukcji nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza ani profesjonalny sprzęt, dlatego nawet początkujący sprzedawca nie będzie musiał opłacać ekipy montażowej. Namioty ekspresowe są ponadto odporne na niekorzystne warunki pogodowe, takie jak porywisty wiatr, niska temperatura czy opady śniegu i deszczu, dlatego zarówno pracownicy, jak i klienci będą czuli się pod ich osłoną bardzo komfortowo. Konstrukcje tego typu już same w sobie są bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym. Oczywiście można je dodatkowo przystroić i bez dużych nakładów nadać im typowo świąteczny klimat (np. lampki, jemioł, grafiki z Mikołajem). Największe możliwości aranżacyjne zapewniają ściany boczne. W zależności od rodzaju i ilości dostępnego asortymentu można na bieżąco regulować ich rozmiar poprzez dodatkowe moduły.

Dzięki namiotom ekspresowym jarmarki bożonarodzeniowe mają szansę zyskać większą popularność również w mniejszych miejscowościach. Wszystko to za sprawą ich mobilności (szybki montaż i demontaż). W tym przypadku nie bez znaczenia jest także estetyka ich wykonania oraz możliwość personalizacji poszycia (dowolne nadruki, dodatki dekoracyjne, światełka). Oczywiście istotna jest również wysoka jakość wykonania poszczególnych elementów konstrukcyjnych oraz ogólna odporność konstrukcji na niekorzystne warunki pogodowe.

Na górę