Która z kobiet nie marzy o zdrowych i lśniących włosach? Wśród zabiegów pielęgnacyjnych dość sporą popularnością cieszy się ostatnio botoks stosowany na włosy. Na czym polega i kiedy warto go przeprowadzić? W tym artykule zostały zawarte najważniejsze informacje na ten temat.

Botox na włosy – na czym polega?

Głównym zadaniem botoxu na włosy jest regeneracja zniszczonej struktury włosa. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg fryzjerski umożliwia odżywienie oraz uzupełnienie ubytków powstałych na skutek różnego rodzaju uszkodzeń. W procesie odżywiania stosuje się specjalne ampułki do botoxu na włosy, posiadające następującego rodzaju substancje i związki:

  • kwas hialuronowy,
  • jagody acai,
  • kolagen,
  • olej arganowy,
  • kwas salicylowy.

Warto w tym miejscu podkreślić, że za popularnością tego zabiegu przemawia fakt, że jest on bezinwazyjny. Po prawidłowym przeprowadzeniu botoksowania włosów klient może liczyć na efekt wygładzenia, a także odżywienia włosów.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg botoksowania włosów można podzielić na trzy etapy. W pierwszej kolejności włosy należy umyć specjalistycznym szamponem. W trakcie procesu dochodzi do wstępnego otwarcia łusek włosa, co zapewnia lepsze wchłanianie się substancji odżywczych.

Następnie specjalista nakłada na włosy pacjenta profesjonalne serum do włosów. Tego typu ampułki podaje się w formie strzykawki i to właśnie z tego powodu zabieg tego typu nazywany jest botoksem. Proces domyka aplikacja maski na włosy, która ma za zadanie zamknąć łuski włosa. Preparat jest pozostawiany na włosach na około 20 minut. Po tym czasie maskę należy spłukać z włosów, a następnie je wysuszyć.

Co po zabiegu botoksowania włosów?

W warunkach profesjonalnych zabieg botoxu na włosy trwa około 40 minut. Jego zaletą jest fakt, że nie trwa on dość długo, a jednocześnie nie wymaga zastosowania dodatkowych urządzeń (jak chociażby w krioterapii czy podczas keratynowego prostowania). Efekt zabiegu utrzymuje się przez około 10-15 myć. W związku z tym, osobom, które poddają się zabiegowi warto zalecić mycie włosów co 3-4 dni. Na skrócenie efektów końcowych wpływa nie tylko częste mycie włosów, ale również stosowanie szamponów na bazie parabenów, SLS oraz alkoholu. Po kuracji warto więc zrezygnować z tego typu preparatów.

Dlaczego warto wykonać ten zabieg?

Omawiany w niniejszym wpisie zabieg jest polecany przede wszystkim osobom borykającym się z problemem suchych i zniszczonych włosów. Ampułki do botoxu na włosy powinno więc zaproponować się w pierwszej kolejności klientom z włosami farbowanymi i rozjaśnianymi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by stosować ten zabieg również u osób z kłopotem łamliwych i puszących się włosów. Regularnie wykonywany botoks na włosach gwarantuje możliwość zachowania pięknej i lśniącej fryzury, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Korzystając z profesjonalnego zestawu do botoksu włosów można mieć pewność uzyskania doskonałych efektów końcowych zabiegu. Botoks na włosy stanowi propozycję uniwersalną dla osób z problemem zniszczonych i suchych włosów. Prosty, a jednocześnie skuteczny zabieg polecany jest osobom w różnym wieku, co stanowi dodatkowy atut procesu botoksowania kosmyków.

inspiracja: hafillers.com – wypełniacze HA

Na górę