Chociaż nasze życie bardzo mocno przenosi się do świata wirtualnego, niektórych urządzeń nie da się wyeliminować, a część z nich okazuje się niezbędna nie tylko podczas prowadzenia biznesu, ale także w codziennym życiu. Drukarka niezbędna jest nie tylko do archiwizowania dokumentów w formie papierowej, ale także pomocna może być podczas chęci wysyłki ich za pomocą usług kurierskich. Aby urządzenie działało niezawodnie, niezbędne jest wykonywanie przeglądów eksploatacyjnych, a także dbanie o odpowiedni poziom tuszu czy tonera.

Tusz czy toner?

To czy nasza drukarka wykorzystuje tusz, czy też toner zależy przede wszystkim od techniki, w jakiej dokonywane są wydruki. Tusz używany jest w klasycznych drukarkach atramentowych, których koszt zakupu jest znacznie niższy niż drukarek laserowych, które wykorzystują do drukowania toner. Zaletą tonera jest niski koszt wydruku, a także wysoka wydajność. Warto przemyśleć tę kwestię przed dokonaniem właściwego zakupu.

Dopasowany do urządzenia

Jak już wiemy, drukarki różnią się między sobą ze względu na wykorzystanie materiału drukującego. Kupując nowy tusz, bądź jego zamiennik należy zwrócić szczególną uwagę na typ i model posiadanej drukarki. Niekiedy oznaczenia ich różniące się jedną cyfrą bądź literą współpracują z innym tuszem, bądź tonerem, który ze względu na kształt może nie pasować do drukarki. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości i dobrać odpowiedni tusz, warto udać się do sklepu z artykułami biurowymi z konkretnym oznaczeniem drukarki.

Wydajność a cena

Wiele osób podczas wyboru tuszu bądź tonera kieruje się ceną. Nie da się ukryć, że znacznie tańszym rozwiązaniem od zakupu oryginalnej kasety, jest zakup jej zamiennika. Nie zawsze jednak cena idzie w parze z jakością, a w przypadku tuszu, czy tonera objawia się to znacznie mniejszą wydajnością, czyli za pomocą jednego opakowania wydrukować możemy mniej stron dokumentów, niż w przypadku używania oryginału. Każdy producent zobowiązany jest do podania przypuszczalnej wydajności tuszu bądź tonera, a decydując się na zakup zamiennika, warto zapoznać się z tą informacją na etapie wyboru. Posiadając drukarkę laserową, alternatywą dla zakupu oryginalnego tonera jest zdecydowanie się na jego regenerację. Odpowiednio zregenerowany toner, jakością nie ustępuje oryginałowi, a często nawet jego wydajność jest wyższa.

Data produkcji

Toner czy tusz posiadają swoją trwałość. Co prawda problem z zasychaniem dotyczy głównie drukarek atramentowych, jednak przed zakupem warto zwrócić uwagę na datę produkcji zarówno tonera jak i tuszu. Zbyt długie leżenie ich na sklepowych półkach skutkować może zmniejszoną jakością wydruku, a w przypadku tuszy, okazać się może, że mimo zakupu nowego opakowania, wydruk jest niemożliwy. Dodatkowo warto skorzystać z opcji zakupu w miejscach, które oferują gwarancję. Zapewnia to kupującemu bezpieczeństwo i zapewnia o sprzedaży produktów wysokiej jakości.

Na górę