Utrzymanie w czystości podłogi wszędzie tam, gdzie przebywa dużo osób, jest dużym wyzwaniem. Dlatego, jeśli zajmujesz się sprzątaniem w miejscach, takich jak szkoły, szpitale, hale produkcyjne itp. pewnie szukasz sposobu, aby przyspieszyć ten proces. Z pomocą przychodzą środki czyszczące do podłóg do stosowania podczas mycia maszynowego. Sprawdź, czym kierować się przy ich wyborze.

Mycie podłóg metodą maszynową – sposób na osiągnięcie dobrego efektu w krótkim czasie

Ręczne mycie podłóg w miejscach o dużej powierzchni jest bardzo czasochłonne. Poza tym nie zawsze pozwala na dokładne pozbycie się trudnych do usunięcia zabrudzeń. Dlatego w tym przypadku lepszym rozwiązaniem jest mycie metodą maszynową z użyciem specjalnych środków czyszczących do podłóg.

Metoda ta składa się z trzech etapów: mycia, szorowania oraz szybkiego suszenia. To również coś, co odróżnia ją od mycia ręcznego i pozwala na osiągnięcie zadowalającego efektu w krótszym czasie. Należy jednak pamiętać, aby kupić odpowiednie środki czyszczące – w przeciwnym razie może dojść m.in. do zalania akumulatora i uszkodzenia maszyny.

Pomimo wielu zalet, trzeba mieć na uwadze również to, że nie we wszystkich miejscach metoda ta sprawdza się tak samo dobrze. Przykładem są np. schody, mniejsze zakamarki i pomieszczenia o małych powierzchniach.

Zakup preparatów czyszczących do mycia maszynowego – na co zwrócić uwagę?

Zanim kupisz konkretne środki do mycia podłóg, warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę, aby wybrać ten odpowiedni.

  • Materiał, z którego wykonana jest posadzka – to informacja, od której tak naprawdę powinieneś zacząć szukanie odpowiedniego produktu. Sprawdź, czy masz do czynienia z posadzką z linoleum, gumoleum, betonem, a może jeszcze innym rodzajem powierzchni. Jednak, jeśli jeszcze nie wiesz, z którą z nich będziesz miał do czynienia, możesz postawić na uniwersalne środki do mycia podłóg.
  • Rodzaj zabrudzeń – kolejne pytanie dotyczy tego, z jakimi zabrudzeniami będziesz musiał sobie poradzić. Jeśli myjesz podłogę np. w hali produkcyjnej, weź pod uwagę, że występujące tam plamy z oleju itp. mogą być trudniejsze do usunięcia. Dlatego w tym przypadku przyda się produkt o silnym działaniu.

Oprócz tego warto sprawdzić, czy dany środek jest niepieniący. Taki właśnie zalecany jest do mycia maszynowego podłóg. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku użycia innego, istnieje ryzyko zalania akumulatora i zepsucia maszyny. A to, zamiast ułatwić proces czyszczenia, tylko go utrudni i narazi Cię na dodatkowe koszty oraz stres.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Warto zainwestować w produkt, który oprócz tego, że jest środkiem czyszczącym, ma właściwości pielęgnujące. Dzięki temu nie tylko szybciej pozbędziesz się nawet uporczywych zabrudzeń, ale będziesz mógł cieszyć się nieskazitelnym wyglądem posadzki na dłużej.

Jeśli zajmujesz się czyszczeniem podłóg w pomieszczeniach o dużej powierzchni, pewnie dobrze wiesz, że nie mniej ważne są kwestie ekonomiczne. Dlatego zaleca się, aby wybierać produkty o większej pojemności – dzięki nim nie musisz martwić się co chwila o kolejne zakupy.

Na górę