Marmur ozdabia biura, mieszkania, a także zewnętrzne elementy budynków. Od lat zachwyca elegancją połączoną z dużą wytrzymałością. Za jeden z najpopularniejszych marmurów uważa się Tundra Grey. Dlaczego cieszy się tak dużym zainteresowaniem i jak wykorzystać go w aranżacji wnętrz?

Wytrzymały, o niespotykanym wyglądzie – poznaj największe zalety marmuru Tundra Grey

Kamień naturalny, który ozdabia wnętrze lub zewnętrzne elementy budynku powinien być nie tylko ozdobą, ale i trwałym materiałem służącym przez długie lata. Czy można powiedzieć, że marmur Tundra Grey spełnia te oczekiwania? Wygląda, na to, że jak najbardziej tak, ponieważ:

  • Wysokiej jakości marmur jest odporny na uszkodzenia mechaniczne – dzięki temu nie traci szybko nieskazitelnego wyglądu.
  • Łatwo poddaje się obróbce – w zależności od tego, jaki efekt wizualny chcesz uzyskać, możesz śmiało piaskować, polerować, szlifować, młotkować i ryflować marmur Tundra Grey.
  • Bardzo dobrze przewodzi ciepło, dzięki czemu sprawdza się nie tylko na ścianach, ale i posadzkach. Marmurowe płytki podłogowe rozgrzewają się szybko i równomiernie. Dlatego warto użyć marmuru Tundra Grey nie tylko do ozdoby łazienki, czy gabinetu, ale i salonu oraz sypialni.
  • Jest uniwersalny, co oznacza, że daje duże pole do popisu w kwestii aranżacji wnętrz. Doskonale sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu (gdzie królują kontrastowe połączenia i intensywne kolory), jak i w tych o tradycyjnym, przytulnym wystroju.

Patrząc na listę zalet, nie ma wątpliwości co do tego, że duża popularność marmuru Tundra Grey jest w pełni uzasadniona. Jeśli przekonałeś się, że warto mieć go również w swoim domu (lub biurze) sprawdź, jak wykorzystać go w aranżacji wnętrz.

Jak całkowicie odmienić wnętrze domu lub biura za pomocą marmuru Tundra Grey?

Jeśli szukasz sposobu na to, aby całkowicie odmienić wnętrze domu lub biura, wybór marmuru Tundra Grey będzie świetną decyzją! Jest dostępny w różnych odcieniach szarości (zarówno jasnych, jak i ciemnych) – możesz zdecydować się na jeden z nich lub postawić na ciekawe, kontrastowe połączenia.

Marmur Tundra Grey wygląda bardzo elegancko w połączeniu z klasyczną bielą. Takie zestawienie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zależy Ci na eleganckim, a zarazem nowoczesnym wystroju wnętrza. Bez problemu możesz połączyć go również z intensywni barwami (np. zielenią, żółcią) ożywiając całą aranżację.

A może masz w mieszkaniu lub biurze drewniane elementy i chcesz połączyć je z elegancją naturalnego kamienia? W tym przypadku marmur Tundra Grey jest również niezawodny. Żyły w kolorze brązu lub beżu, które są jego naturalną ozdobą, świetnie komponują się z drewnem.

Pamiętaj jednak o tym, że jeśli zdecydujesz się na marmur, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację i zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami. Aby pęknięcia, czy przebarwienia nie zepsuły pięknego efektu, dbaj o regularną impregnację i używaj odpowiednich środków do czyszczenia kamieni naturalnych.

Na górę