Sprzęty gospodarstwa domowego mają to do siebie, że nagle przestają działać, i to zwykle w tym momencie, w którym są najbardziej potrzebne. Zastanawiasz się, co zrobić w takiej sytuacji? Nie potrafisz samodzielnie naprawić sprzętu elektrycznego lub boisz się, że coś zniszczysz? Na szczęście dziś łatwo znaleźć profesjonalistę, który zrobi to za nas. Naprawa sprzętu AGD jest błyskawiczna, więc oszczędzisz czas i nerwy, oddając sprzęt do profesjonalnego serwisu AGD.

Na początek – zachowaj spokój…

To tak jak przy udzielaniu pierwszej pomocy – najważniejszy jest spokój i opanowanie. Nie martw się, prawdopodobnie uszkodzenie nie jest poważnie i w szybkim czasie uda się naprawić Twój sprzęt. Na samym początku pamiętaj, aby odłączyć go od prądu, by zapobiec poważniejszej awarii. Jeśli potrafisz wstępnie ocenić szkody, zrób to – ułatwi to późniejszą pracę i oszczędzi Ci czasu. Dowiedz się również, jakiej marki i najlepiej jakiego modelu jest używane przez Ciebie urządzenie. Jeśli nie znasz się na elektryce i na naprawie tego typu sprzętu – lepiej zostaw to profesjonaliście. W dzisiejszych czasach usługi naprawy nie są drogie, a firmy zajmują się również dojazdem do klienta i naprawą w miejscu jego zamieszkania, a więc nie musisz martwić się tym, że trzeba przewieźć dużą pralkę czy lodówkę do specjalnego zakładu.

Serwis AGD

Kiedy już zabezpieczyłeś swój sprzęt i odłączyłeś go od prąd, skorzystaj z wyszukiwarki internetowej. Poszukując serwisanta, powinieneś zwrócić uwagę na kilka spraw. Jakich?

Na co zwrócić uwagę?

Na początku na to, co jest najważniejsze i czego oczekujemy od każdego pracownika, niezależnie czy kupujemy nowy telewizor, bierzemy kredyt, czy też szukamy odpowiedniej osoby do naprawy naszego sprzętu. Tym czymś jest doświadczenie. Warto sprawdzić opinie na temat serwisu, z którego usług zamierzamy skorzystać. Zwróć też uwagę na to, jak długo dana firma znajduje się na rynku i czy cieszy się zaufaniem klientów.

A co, jeśli nie mam możliwości transportu mojego sprzętu?

Skorzystaj z możliwości naprawy u Ciebie w domu. Jeśli nie możesz przewieźć urządzenia do serwisu, znajdź firmę, która świadczy usługi na miejscu. Cena dojazdu jest zazwyczaj wliczona w cenę usługi i nawet tego samego dnia możesz cieszyć się ponownie działającym urządzeniem – tak jakby nigdy się nie zepsuło.

Gwarancja

Ważne jest także to, czy serwis, z którego usług masz zamiar skorzystać oferuje gwarancję na swoje usługi. Pod żadnym pozorem nie korzystaj z usług firm, które tego nie robią. Często są to naciągacze i chcąc zaoszczędzić kilka groszy na wybraniu tańszej oferty, narazisz się na kilkukrotnie wyższą stawkę za ponowną naprawę urządzenia. Lepiej wybrać doświadczonych i pewnych profesjonalistów, którzy oferują przynajmniej roczną gwarancję na swoje usługi.

Zakres działania serwisu

Najlepiej wybrać firmę, która specjalizuje się w wielu urządzeniach AGD: od lodówek i zamrażarek, przez zmywarki i suszarki, aż do mikrofalówek. Dlaczego? Taka firma na pewno ma ogromne doświadczenie oraz sprzęt i części do wielu różnorodnych urządzeń, jeśli będzie trzeba je wymienić. W takiej sytuacji nie ma również znaczenia to, czy posiadasz sprzęt marki Bosch, Beko czy Siemens – odpowiednia firma bez problemu poradzi sobie z każdą usterką.

A więc w dużym skrócie: – znaj swoje urządzenia i oceń szkody, znacznie ułatwi to pracę profesjonaliście, a Tobie oszczędzi czasu. Znajdź doświadczoną firmę, która zajmie się Twoim sprzętem na miejscu – nie będziesz musiał fatygować się z transportem sprzętu. Pamiętaj, aby firma dawała gwarancję na swoje usługi. Zabezpieczy Cię to przed dodatkowymi kosztami w przyszłości i upewni w tym, że korzystasz z usług profesjonalisty.

Inspirowane: serwisagd24.pl – naprawa zmywarek 

Na górę