Czysta i pachnąca toaleta wymaga sprawdzonych rozwiązań. Wśród nich znaleźć można kostkę do spłuczki i praktyczną zawieszkę. Podpowiadamy, czym różnią się te elementy oraz na który z nich warto postawić. Dowiedz się więcej i wybierz rozwiązanie dopasowane do osobistych potrzeb.

Jak działa zawieszka do WC?

Ten niewielki element wystarczy zamontować w muszli, aby zadbać o czystą toaletę przy każdym spłukaniu. Zawieszka do WC ma plastikowy uchwyt, który pozwala na montaż tuż nad krawędzią toalety. Dzięki czemu wymiana jest szybka i bezproblemowa.

Zasada działania zawieszek jest bardzo prosta. Spłukiwana woda aktywuje specjalną formułę, która usuwa zanieczyszczenia oraz wszelkie drobnoustroje z muszli. Ponadto wysokiej jakości modele zapobiegają powstawaniu kamienia i osadów. Będzie to bardzo istotne, gdy z łazienki korzysta kilka osób.

Atuty zawieszek sprawiły, że dziś te praktyczne produkty cieszą się zainteresowaniem w wielu mieszkaniach. Warto jednak pamiętać, aby wybierać rozwiązania renomowanych marek. Odpowiednio wybrana zawieszka do WC powinna zapewnić miły zapach na długi czas po spłukaniu, a także wyróżniać się wysoką wydajnością. W ten sposób korzystanie z toalety stanie się komfortowe dla wszystkich domowników.

Jak działa kostka do spłuczki?

Element ten jest równie prosty w montażu jak zawieszka. Jednak tym razem mowa o konstrukcji, której nie widać podczas korzystania z toalety. Natomiast skuteczność w eliminowaniu drobnoustrojów również stoi na bardzo wysokim poziomie. To doskonała propozycja do każdej łazienki, w której liczą się praktyczne rozwiązania.

Wystarczy umieścić kostkę w górnej części toalety, aby czyszcząca substancja mogła rozprowadzić się zarówno w zbiorniku na wodę, jak i na drodze przepływu wody do muszli. Kostka do spłuczki charakteryzuje się inną formułą niż zawieszka, gdyż na stałe zanurzona jest w wodzie. Dlatego skład opracowano pod kątem wolniejszego rozpuszczania. Dzięki temu można uzyskać wspaniały zapach na długi czas.

Warto nadmienić, że w dobrych sklepach można kupić również kostkę barwiącą do WC, która nie tylko zapewnia świeżość i miły zapach, ale również nadaje wodzie ładny kolor. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdzi się wśród osób, które cenią estetykę oraz funkcjonalność.

Jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Za każdym z tych rozwiązań przemawia wiele atutów. Różnicę stanowi sposób montażu elementów oraz formuła działania. Efekty są jednak podobne, gdyż zadaniem kostek i zawieszek jest utrzymanie świeżości w toalecie, zapewnienie miłego zapachu, a także usuwanie szkodliwych bakterii. O wyborze powinny więc zadecydować preferencje domowników.

Należy jednak pamiętać o kilku dobrych praktykach. Bardzo ważny jest skład zawieszki czy kostki do spłuczki. Dziś na rynku z powodzeniem znaleźć można elementy biodegradowalne. Ponadto produkty dostępne są w wielu wariantach zapachowych, więc warto nad ofertą spędzić kilka chwil i dobrze zastanowić się nad wyborem.

Na górę