Szukając najlepszego kredytu hipotecznego, warto skorzystać z usług doradcy. Dzięki ekspertowi można zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Kim dokładniej jest doradca kredytowy? Dlaczego warto zacząć z nim współpracę? Jak znaleźć dobrego doradcę?

Kim jest ekspert kredytowy?

Tzw. doradcą kredytowym – osobą, która specjalizuje się w udzielaniu fachowej pomocy przy kredytach/pożyczkach, a konkretniej ich:

Ekspert finansowy świadczy swoje usługi dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Może funkcjonować jako:

 • Niezależny doradca w biurze,
 • Pracownik banku,
 • Reprezentant firmy specjalizującej się w doradztwie kredytowym.

Zalety współpracy z ekspertem kredytowym

Wśród korzyści płynących z doradztwa kredytowego, wyszczególnić należy:

 1. Bardzo szybką, a zarazem fachową pomoc doradcy.
 2. Dbałość o finanse klienta.
 3. Dokładnią analizę potrzeb oraz finansów klienta, pokazanie ofert, wskazanie plusów i ewentualnych minusów danej propozycji.
 4. Oszczędność czasu – nie trzeba samemu szukać ofert, wybierać między nimi, ani chodzić osobiście do banków. W trakcie jednego spotkania, doradca zaprezentuje najlepsze dla przyszłego kredytobiorcy oferty.
 5. Pomoc w skompletowaniu wszystkich, niezbędnych dokumentów.
 6. Poznanie aktualnych ofert i promocji m.in. pożyczkowych czy kredytowych.
 7. Powierzenie finansów godnej zaufania osobie.
 8. Przygotowanie druków oraz formularzy bankowych.
 9. Reprezentacja klienta przed bankiem.
 10. Towarzyszenie specjalisty od finansów podczas całego procesu kredytowego, od podpisania umowy kredytowej, po pomoc w realizacji dalszych etapów.

Jak znaleźć najlepszego doradcę kredytowego?

Rynek ekspertów kredytowych jest mocno zróżnicowany. Jak wyżej napisano, doradcy mogą funkcjonować jako różne podmioty. Jednakże w każdej formie, zasługują na zaufanie kredytobiorców. Co należy wziąć pod uwagę szukając eksperta kredytowego? Jakie wskazówki są kluczowe, by wyłowić  najlepszego doradcę? Czyli takiego, który pomoże uzyskać oczekiwany przez klienta, a zarazem  najkorzystniejszy kredyt? Należy:

 • Bardzo dokładnie zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów, którzy skorzystali z danego biura czy konkretnego doradcy indywidualnego;
 • Przejrzeć platformy, które zbierają w jednym miejscu usługi wielu doradców kredytowych;
 • Sprawdzić na jakich zasady naliczane są koszty za usługi. A także z jakich zakresów kredytowych dany doradca świadczy pomoc;
 • Zobaczyć, jakie typy usług znajdują się w pakiecie konkretnego eksperta. Ponadto należy sprawdzić, czy znajduje się wśród nich produkt, za którym konsument się rozgląda.
Na górę