Warszawa to największe miasto w Polsce, w którym odbywa się wiele wydarzeń sportowych i kulturalnych. Okres wiosenny, w którym dni są dłuższe i cieplejsze, w szczególności zachęca to większej aktywności na świeżym powietrzu i sprzyja spontanicznym wyjazdom. Każda wycieczka do stolicy powinna być jednak odpowiednio zaplanowana. Warto z wyprzedzeniem pomyśleć przede wszystkim o noclegu i o atrakcjach na każdy dzień. Jakie punkty koniecznie powinny znaleźć się na naszej liście zwiedzania? Czy wybór hostelu w Warszawie będzie dobrym pomysłem?

Warszawa najpiękniejsza wiosną

Wiosną Warszawa odżywa – na ścieżkach rowerowych widoczne są tłumy cyklistów, na ławkach w parku Skaryszewskim wygrzewają się spragnieni słońca ludzie, na bulwarach wiślanych jest gwarno i tłoczno, a w Łazienkach Królewskich organizowane są pierwsze eventy plenerowe. Do najważniejszych punktów każdej wiosennej wycieczki do stolicy należą:

  • Starówka – spacer wzdłuż klimatycznych kamienic czy stylowych kawiarenek w słoneczny, ciepły dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich turystów odwiedzających Warszawę. Na Starym Mieście warto zwiedzić Zamek Królewski oraz na własne oczy zobaczyć pomnik Syrenki czy kolumnę Zygmunta.
  • Łazienki Królewskie – kompleks ogrodów i klasycystycznych zabytków z pewnością będzie dobrym miejscem na wyciszenie i relaks. Oprócz spaceru wśród kwitnących kwiatów, różnorodnych krzewów i wiekowych drzew, warto zwiedzić Pałac na Wyspie czy Starą Oranżerie i chociaż na chwile przysiąść na jednej z ławeczek przy Pomniku Chopina.
  • Pałac Kultury i Nauki – najwyższy budynek w Polsce i symbol stolicy. Na terenie obiektu odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych, a z jego najwyższych pięter rozpościera się wspaniały widok na całą panoramę Warszawy.
  • Centrum Nauki Kopernik – obowiązkowy punkt wycieczki dla wszystkich fanów eksperymentów czy warsztatów naukowych. Oprócz wystaw stałych, takich jak Strefa eksperymentowania, Majsternia czy Teatr wysokich napięć, w centrum dostępne są również wystawy czasowe. Na terenie multimedialnej placówki funkcjonuje także planetarium.
  • Bulwary wiślane – czyli nowoczesna promenada znajdująca się na lewym brzegu Wisły, z pewnością jest dobrym miejscem na wiosenny spacer. Bulwary to jednak nie tylko trasy spacerowe, ale również liczne ścieżki rowerowe, leżaki, trampoliny, wypoczynkowe kosze czy najmodniejsze knajpy i bary.

Jaki nocleg wybrać?

Warszawa posiada bardzo bogatą bazę noclegową. Dla turystów dostępne są liczne hostele, apartamenty czy pensjonaty, zróżnicowane pod względem standardu, ceny i lokalizacji. Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie jednak hostel w Warszawie. Warto znaleźć obiekt znajdujący się w centrum miasta, który dysponuje komfortowymi i dobrze wyposażonymi pokojami. Większość hosteli w Warszawie oferuje zarówno wieloosobowe dormy dla zorganizowanych grup, jak i mniejsze pokoje, gwarantujące pełną prywatność. Hostele sprzyjają poznawaniu nowych ludzi  podczas przygotowywania posiłków w otwartej kuchni bądź przy oglądaniu telewizji we wspólnej przestrzeni hotelu. Hostele w Warszawie zwykle dysponują również przechowalnią bagaży, a personel jest w stanie doradzić najlepsze miejsce na obiad czy wieczorne wyjście na piwo.

Warszawa to interesujące miejsce na wiosenną wycieczkę, gdyż można w niej poczuć klimat dużego miasta, a jednocześnie zrelaksować się w malowniczych parkach czy na bulwarach. Nie bez powodu miliony turystów, nie tylko z Polski, ale również z całego świata co roku odwiedza stolicę. Planując przyjazd do miasta Syrenki, warto uprzednio zarezerwować nocleg oraz zapoznać się z najciekawszymi atrakcjami.

Na górę