Bardzo często po kolejnym długim pracy w biurze czujemy ból i sztywność mięśni karku. Syndrom pracy stacjonarnej dotyka prawie każdego z nas, a my mamy skuteczną i przyjemną metodę jak sobie z nim radzić – masaż pleców, ramion i głowy.

Długie godziny wysiedziane nad projektem, niewygodne krzesło lub źle ustawiony monitor – żadna z tych rzeczy nie pomaga naszemu karkowi i plecom. Syndrom pracy stacjonarnej może się przejawiać w różnych postaciach – najczęściej jest to ból i sztywność karku, jednak boleć mogą też plecy, ręce a nawet nogi. Jeśli nasza postawa podczas pracy jest nieprawidłowa narażamy się na kontuzje przewlekłe, które nawet mogą prowadzić do powstawania rwy kulszowej. Dlatego ważne jest aby dbać o właściwe warunki pracy. Co zrobić jeśli już nas boli i potrzebujemy pomocy szybko? Sieć salonów masażu tajskiego ThaiSun zna na to odpowiedź i może was zaskoczyć, jak prosta i przyjemna jest ta metoda – masaż pleców ramion i głowy, o długości minimum 60 – 90 minut.

Masaż pleców, ramion i głowy to częściowy masaż, stworzony właśnie po to, aby doraźnie pomagać przy bólach pleców i karku. W masażu pleców ramion i głowy znajdziemy większość elementów z masażu klasycznego tajskiego, które nie wymagają rozciągania ani nie dotyczą dolnej partii ciała. Dzięki temu jest wyjątkowo skuteczny, a ponieważ zawiera wszystkie techniki czysto fizjoterapeutyczne z masażu tajskiego klasycznego możemy być pewni, że masażystka z Tajlandii skutecznie upora z bolącymi nas plecami. Pierwsza wizyta powinna trwać przynajmniej godzinę, tak aby nasza terapeutka mogła nam poświęcić minimum niezbędnej pracy fizjoterapetycznej wymaganej do poprawy naszego samopoczucia. Masaż pleców ramion i głowy może być wykonywany zarówno bez użycia olejku, jak i z użyciem olejku – to zależy od decyzji i życzeń naszego gościa. Najlepiej jednak pozostawić tą decyzję w gestii naszej masażystki, ponieważ to ona będzie najlepiej wiedziała, czego potrzebujemy. Masażystki z Tajlandii własnoręcznie diagnozują gości wyczuwając i automatycznie skupiając się na miejscach, które potrzebują najwięcej pomocy. Dla osób, które pracują przy komputerze po wiele godzin i stale cierpią na bóle karku oraz pleców, mamy przygotowane specjalne pakiety stworzone specjalnie pod kątem regeneracji. Oczywiście, jeden masaż pleców ramion i głowy w sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun może nam pomóc doraźnie, jednak aby skutecznie zniwelować objawy syndromu pracy stacjonarnej będzie niezbędne regularne korzystanie z masaży. 

Praca stojąca – bóle nóg, a masaż refleksologiczny 

Analogicznie, praca wykonywana na stojąco może przyczynić się do powstawania bólów w nogach, a jeśli właściwie o nie nie dbamy to również do powstawania poważnych problemów zdrowotnych. Niezależnie od tego czy jest to praca stewardessy, lekarza czy na recepcji problemy ze stojącym trybem pracy mogą nas dotknąć. Aby skutecznie sobie z nimi poradzić powinniśmy skorzystać z masażu refleksologicznego stóp i nóg w sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun. Prawdziwy masaż refleksologiczny stóp to mocna fizjoterapia uciskowa, która natychmiast poprawia krążenie krwi i pozwala na odpoczynek przeciążonym żyłom i naczyniom krwionośnym. Stojąc cały dzień kładziemy duży ciężar głównie na układzie krwionośnym nóg i stóp, stąd często pojawiające żylaki w starszym wieku. Jeśli nie ćwiczymy i nie trenujemy naszych nóg, a wykonujemy pracę w pozycji stojącej może to zagrażać i nam. Masaż refleksologiczny to skuteczny sposób poprawienia krążenia i zniwelowania napięć mięśniowych w stopach oraz nogach. 

Podobnie jak w wypadku syndromu pracy stacjonarnej i masażu pleców ramion oraz głowy jedynym skutecznym rozwiązaniem w tym wypadku są zabiegi 60 i 90 minut. Najlepiej jeśli z masażu stóp i nóg korzystamy w serii przynajmniej 5 zabiegów. 

W sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun wykonujemy również masaż łączony pleców ramion i głowy razem z masażem refleksologicznym stóp i nóg, tak aby skutecznie pomóc osobom przepracowanym.

Źródło: ThaiSun – salon masażu tajskiego i relaksacyjnego

Na górę