Honda CR-V posiada wszystko to, czego oczekuje się po luksusowym samochodzie. Stylowy i dynamiczny design nadwozia doskonale współgra z przestronnym wnętrzem i funkcjonalnością. Redukcje hałasu i wibracji sprawiają, że podróż jest jeszcze przyjemniejsza, a system Real Time, który dostosowuje napęd do powierzchni, po której się poruszamy, gwarantuje odpowiednią dynamikę.

Wygoda

W zależności od wersji, możemy podróżować na siedzeniach materiałowych bądź obitych naturalną skórą. Tapicerka wykonana z miłego w dotyku tworzywa idealnie harmonizuje z chromowanymi dodatkami. SUV Hondy oferuje dożo miejsca zarówno z przodu, jak i z tyłu. Nawet wysokie osoby nie będą odczuwały dyskomfortu w czasie jazdy.

Ale może się okazać, że pięć miejsc to za mało. Projektanci i na to znaleźli sposób, udostępniając wersję z dodatkowym rzędem siedzeń, które można chować w podłodze. Tym samym, oprócz mocnego SUV-a zyskujemy praktyczne auto rodzinne.

Dopracowana w detalach

Honda nigdy nie zapomina o detalach. Wystarczy spojrzeć na idealnie wkomponowane i zakreślone linie takich elementów jak nawiewy, klamki i centralny panel sterujący z dotykowym wyświetlaczem, by mieć pewność, że ten samochód to klasa sama w sobie. Komfortową jazdę zapewniają duże, czytelne zegary i intuicyjne menu. Kierownica z przyciskami i padem, pozwala wszystkim sterować, bez potrzeby odrywania od niej rąk. Za jej pomocą mamy możliwość zarządzania takimi funkcjami jak poziom głośności, tempomat czy system utrzymywania na pasie ruchu. Jeśli to nie wystarczy, to dostępną mamy jeszcze aktywację głosową. Jest niezwykle przydatna, zwłaszcza gdy chcemy prowadzić rozmowę telefoniczną. Na uwagę zasługuje także wyświetlacz head-up, który najważniejsze informacje wyświetla u dołu szyby. Dzięki temu nasz wzrok zawsze będzie skierowany na drogę.

To, czego nie widać

Żeby naprawdę poczuć CR-V, musimy w nim usiąść. Jak przystało na SUV-a, CR-V dysponuje dużą przestrzenią bagażową o pojemności 561 litrów, którą, po złożeniu tylnych siedzeń, można powiększyć do 1756 litrów.

Honda wyposaża swój model w półtoralitrową benzynową jednostkę napędową. Wybierając skrzynię, możemy zdecydować się na sześciobiegowy manual, automat, bądź automat bezstopniowy CVT. Bez względu na wersję, odczucia z jazdy będą niezapomniane. Jak na samochód tej klasy ma on wyjątkowo dynamiczny charakter przy jednocześnie niewielkim zużyciu paliwa (w okolicach 8 litrów na 100 km) oraz wysokiej redukcji spalin.

Żaden CR-V nie jest taki sam

Decydując się na SUV-a Hondy, możemy wybrać jedną z sześciu wersji wyposażenia – od wersji Comfort aż po najbogatszą wersję Executive, która oferuje dosłownie wszystko: szklany, panoramiczny dach, skórzaną tapicerkę, podgrzewane siedzenia i kierownicę, najwyższej klasy system alarmowy, przyciemniane tylne szyby i wiele więcej.

To oczywiście nie wszystko, co możemy wybrać w naszym samochodzie. Decydując się na pakiet AERO możemy nadać nadwoziu bardziej sportowy kształt, co w połączeniu z wysoką sylwetką daje bardzo ciekawe połączenie. Możemy również zadbać o wnętrze. Honda oferuje dodatkowe elementy, dzięki którym lepiej wykorzystamy przestrzeń bagażową, ochronimy progi i listwę dolną w bagażniku.

Odrobina rozrywki

CR-V wyposażony jest w wysokiej klasy sprzęt audio, a za pomocą systemu HONDA CONNECT swoje ulubione kawałki możemy mieć zawsze przy sobie. Jeśli stacje radiowe i zgrana playlista nam nie wystarczają, to dzięki standardowi Bluetooth lub złączu USB jesteśmy w stanie podłączyć pod system smartfon albo inne urządzenie mobilne.

Na 7-calowym ekranie możemy wyświetlać interfejs z naszego telefonu. Jest to duże ułatwienie w nawigacji i, co ciekawe, za jego pośrednictwem jesteśmy w stanie wykonywać połączenia.

Coś jeszcze?

Zapewne znalazłoby się niejedno. Na uwagę zasługuje każdy detal, każdy mechanizm i każda funkcja Hondy CR-V. Zapewniamy, że najwięcej radości sprawi odkrywanie jej możliwości osobiście. Podróż tym samochodem to nie tylko luksus, ale również komfort i bezpieczeństwo.

Inspirowane: Autowitolin.pl – Honda Polska

Na górę