Aranżacje polegające na wkomponowaniu szkła z nadrukiem do pomieszczeń biurowych, a także przestrzeni o prywatnym charakterze, stały się w ostatnich latach niezwykle  popularne. Rozwiązanie to pozwala wykreować niepowtarzalny charakter każdego wnętrza, a także stworzyć dyskretny urok monochromatyzmu.

Kompozycje szkła z nadrukiem

Szkło jest elementem budowlanym wykorzystywany od stuleci. To niezwykle ceniony materiał oferujący wiele możliwości konstrukcyjnych, artystycznych i technicznych bez względu na styl aranżacyjny oraz wystrój danego pomieszczenia czy też kubaturę domu, biura lub mieszkania. Unikalne właściwości szkła sprawiły, że jest ono bardzo popularne i znajduje szerokie zastosowanie w przestrzeni architektonicznej. Obecnie stosuje się szkło, które ma wysoką przepuszczalność światła, jest odporne na pękanie, a także posiada dużą wytrzymałość na ścieranie i negatywne działanie czynników zewnętrznych. Kompozycje szkła z nadrukiem święcą triumfy – szczególnie w pomieszczeniach awangardowych, futurystycznych, klasycznych, minimalistycznych oraz tych urządzonych w stylu glamour. To piękne, a jednocześnie bardzo charakterystyczne elementy dekoracyjne, dzięki którym można nadać danemu pomieszczeniu wyjątkowego i zarazem niepowtarzalnego charakteru. Szkło z nadrukiem – gdzie można je zastosować?

Technika  druku UV na szkle pozwala stworzyć wyjątkowe i niepowtarzalne wnętrze, ponieważ dzięki niej można umieścić na szklanej tafli wybrany motyw graficzny, który zostaje odpowiednio zabezpieczony. Skomponowanie szkła z nadrukiem do pomieszczeń staje się zatem bardzo funkcjonalnym i praktycznym rozwiązaniem, ponieważ tego typu pomysły aranżacyjne można zastosować zarówno w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci, jak i w miejscach silnie nasłonecznionych, a także tych, w których panuje wysoka temperatura, szczególnie w porze zimowej – wynikająca z ogrzewania kominkowego. Szkło z nadrukiem doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach kuchennych i łazienkach. Może ono z powodzeniem zastąpić tradycyjne kafelki, a ponadto dzięki temu można zaaranżować jedną lub dwie wybrane przez siebie ściany. Szkło z nadrukiem idealnie sprawdzi się także przy tworzeniu balustrad ze szkła, jak również szklanych ścian działowych, szczególnie w małych i nieustawnych kawalerkach, w których północno-wschodnia lokalizacja powoduje problem z dostatecznym nasłonecznieniem mieszkania. Szkło z nadrukiem wspaniale spełni swoją funkcję także w sypialni, w której można wprowadzić je jako element oddzielający część wypoczynkową od pomieszczenia stanowiącego pokój kąpielowy, toaletkę lub garderobę.

Korzyści wynikające z zastosowania szkła z nadrukiem

Stosując szkło z nadrukiem, można pokusić się o stworzenie niebanalnego wnętrza. Wybór grafiki ogranicza jedynie fantazja zleceniodawcy. Nadruk można idealnie połączyć z wystrojem danego mieszkania, domu lub biura oraz stworzyć go zarówno w wersji matowej, jak i satynowej. Ponadto grafika, która posłuży do wykonania nadruku, może odzwierciedlać osobiste pasje i zainteresowania właściciela domu albo mieszkania lub też wkomponować się w konkretny wystrój danego pomieszczenia. Szkło z nadrukiem jest bardzo praktyczne oraz nie wymaga stosowania żadnych zabiegów pielęgnacyjnych ani konserwujących, które wymagają angażowania dużych nakładów finansowych. Jest to trwała, estetyczna i bardzo funkcjonalna kompozycja, która może wprowadzić do pomieszczenia nie tylko element oryginalności, ale także efektowną grę świateł.

Szkło z nadrukiem to doskonałe rozwiązanie dla każdej osoby, która pragnie posiadać jedyne w swoim rodzaju wnętrze. Jest to uniwersalny i ponadczasowy element aranżacyjny, który sprawdzi się nie tylko w domu czy mieszkaniu, ale również w biurze.

Źródło: Szklarz Warszawa – sprzedaż i obróbka szkła

Na górę