Cierpisz na drętwienie rąk? Jeśli sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, nie ma się czym niepokoić – przyczyna może być dość błaha i nie wymagająca Twojej interwencji. Jeśli jednak problemy z utratą czucia kończyn górnych zdarzają się cyklicznie, warto bliżej się temu przyjrzeć. Może być to objaw poważniejszych chorób, albo schorzeń z kręgosłupem. To właśnie problemy z odcinkiem szyjnym i piersiowym kręgosłupa najczęściej dają nieprzyjemne objawy związane z drętwieniem kończyn. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, w jaki sposób pozbyć się tego nieprzyjemnego uczucia bezwładu w rękach.

Drętwienie rąk – jak rozpoznać?

Do przyczyn powstawania zaburzeń kręgosłupa należy między innymi nieprawidłowa postawa ciała, nadwaga, brak aktywności fizycznej oraz wielogodzinne siedzenie przed monitorem. Problemy z plecami nie objawiają się jednak tylko i wyłącznie bólem i dyskomfortem. Mogą bowiem powodować również zmiany nietypowe do zdiagnozowania na pierwszy rzut oka, jak problemy hormonalne, uczucie ucisku w klatce piersiowej, szumy uszne, zaburzenia widzenia oraz właśnie drętwienia kończyn dolnych i górnych.

Za drętwienie rąk z odpowiedzialny jest głównie odcinek kręgosłupa piersiowego i szyjnego. Uczucie mrowienia jest dość typowe i charakterystyczne i nie da się go pomylić z niczym innym. Najczęściej osoba borykająca się z drętwieniem kończyn górnych uskarża się na bezwład bądź mrowienia obu rąk lub jednej ręki. Najczęściej owe nieprzyjemne drgawki, dyskomfort oraz nierzadko ból promieniują dalej i dochodzą aż do samego łokcia i barku. Wówczas odczuwanie jakichkolwiek bodźców jest bardzo zaburzone. Najczęściej dysfunkcja ta przeszkadza w nocy i niejednokrotnie powoduje wewnętrzy lęk i obawę przed przywróceniem krążenia. Na szczęście to uczucie nie jest stałe i można przywrócić właściwych funkcji ręki poprzez wykonywanie prostych wymachów lub jej kilkuminutowy masaż drugą dłonią.

Mimo że samo drętwienie rąk spowodowane schorzeniami kręgosłupa nie stanowi zagrożenia dla zdrowia lub życia, osobie dotkniętej tym schorzeniem jest znacznie trudniej chwytać mniejsze przedmioty oraz wykonywać wiele prac manualnych, co może przełożyć się na jakość wykonywanej przez niego pracy. Wobec tego nie warto bagatelizować swojego problemu a zacząć działać. Skutecznym rozwiązaniem pobudzającym kończyny górne do współpracy z organizmem będzie wdrożenie aktywności fizycznej oraz regularny masaż leczniczy kręgosłupa. Gdzie wykonać taki zabieg i na czym on dokładnie polega?

Rehabilitacja w Warszawie

Mierząc się z problemami związanymi z mrowieniem rąk, warto udać się do ortopedy, który zleci prześwietlenie kręgosłupa. Wówczas, jeśli zdjęcie RTG potwierdzi obawy związane ze schorzeniami pleców, lekarz skieruje pacjenta do fizjoterapeuty na szereg masaży. Owe zabiegi uśmierzające ból i przywracające prawidłowe funkcjonowanie ciała odbywają się cyklicznie i polegają na specjalistycznej terapii manualnej. Regularne masaże kręgosłupa stanowczo poprawiają komfort życia pacjenta oraz nie tylko redukują drętwienie kończyn, ale i zapobiegają powstawaniu innych dolegliwości związanych z nieprawidłową postawą. Warto zapoznać się z atrakcyjnym cennikiem terapii manualnej kręgosłupa gabinetu rehabilitacyjnego w Warszawie, który wypada bardzo korzystnie na tle swoich konkurentów.

 

Na górę