Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a gdy słońce zaczyna mocniej świecić, chętniej zakładamy szorty czy spódniczki. Najpierw pokazujemy swoje nogi w cienkich rajstopach, a później już bez żadnego okrycia. Zabieg depilacji laserowej sprawia, że możemy bez wysiłku cieszyć się gładkimi nogami przez cały rok. Jeżeli zastanawiasz się nad depilacją tego rodzaju, koniecznie musisz poznać kilka faktów i mitów na temat zabiegu.

Fakty

Depilacja laserowa to zabieg całkowicie bezpieczny dla zdrowia

Depilacja laserowa jest bezinwazyjną metodą usuwania zbędnego owłosienia, gdyż laser działa wyłącznie na mieszek włosowy, nie podrażniając przy tym naskórka, tak jak ma to miejsce np. w przypadku depilacji woskiem lub pastą cukrową. Jeżeli gabinet dysponuje najnowocześniejszym sprzętem i wykwalifikowanym personelem efekty na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

Depilacja laserowa daje trwałe efekty

Jeżeli cała seria zabiegów zostanie wykonana prawidłowo i za pomocą profesjonalnych urządzeń, możesz spodziewać się niemal całkowitego usunięcia niechcianego owłosienia. Depilacja laserowa daje trwałe efekty, ale czasami po ok. 2 latach wykonywany jest ostateczny zabieg, który utrwala pozytywne rezultaty.

Po zabiegu depilacji laserowej można się opalać

Profesjonaliści zalecają powstrzymanie się od opalania na ok. 4 tygodnie przed i po zabiegu, gdyż pozwala to uniknąć niechcianych plam i przebarwień na skórze w depilowanych miejscach. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku stosowania substancji samoopalających. Smarowania ciała samoopalaczem należy zaprzestać już na ok. 2 tygodnie przed zabiegiem i powstrzymać się od jego używania do 4 tygodni po wykonaniu depilacji laserowej.

Mity

Wystarczy jeden zabieg, aby całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia

Najlepsze efekty zapewni seria zabiegów przeprowadzona w kilkutygodniowych odstępach czasu. Jest to bezpośrednio związane z żywotnością włosa – podczas pierwszego zabiegu nie wszystkie zbędne włoski będą znajdowały się w fazie wzrostu, a tylko wtedy mogą zostać skutecznie usunięte za pomocą lasera. Z tego powodu, aby cieszyć się całkowicie gładką skórą, należy wykonać serię zabiegów. Ich liczba zależy od rodzaju włosa, jego koloru oraz typu karnacji.

Depilacja laserowa jest nieskuteczna w przypadku wrastających włosków

Laserowe usuwanie owłosienia jest szczególnie polecane dla osób, które mają problem z wrastaniem włosków podczas stosowania jednorazowych maszynek, wosku czy kremu do depilacji. Wiązka lasera niszczy włos u samej podstawy, a konkretnie wypala jego cebulkę. Z tego powodu ryzyko ich wrastania oraz powstawania przebarwień lub nieestetycznych blizn jest całkowicie ograniczone.

Nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia depilacji laserowej

Bezpośrednio przed zabiegiem zawsze przeprowadzany jest wywiad z pacjentem, gdyż istnieje szereg przeciwwskazań do depilacji laserowej. Oprócz ciąży i laktacji przeszkodą są również dermatologiczne problemy ze skórą, padaczka, stosowanie leków i ziół światłoczułych, nadwrażliwość na słońce, a także tatuaże w planowanym miejscu zabiegu.

Decydując się na depilację laserową najlepiej udać się do gabinetu medycyny estetycznej lub profesjonalnej kosmetyczki i poznać szczegóły zabiegu, ewentualne przeciwwskazania oraz spodziewane efekty.

Inspirowane: depicare.pl – depilacja laserowa pach

Na górę