Czynniki, takie jak rozwój technologiczny i powszechna globalizacja, wymuszają konieczność znalezienia uniwersalnego sposobu komunikacji. Rolę międzynarodowego języka internetu, inżynierii, medycyny, szkoleń zawodowych czy badań naukowych przejął angielski. Z tego powodu dobra znajomość angielskiego słownictwa czy gramatyki, może przynieść nam liczne korzyści zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Angielski biznesowy w szkole języków obcych

Pierwszą styczność z językiem angielskim mamy już jako dzieci, podczas zajęć w szkole podstawowej. Niestety w wielu przypadkach nauka w ramach polskiego programu edukacji, nie pozwala uczniom na opanowanie języka obcego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację oraz pracę w międzynarodowym środowisku. W tym przypadku pomocne mogą okazać się kursy angielskiego biznesowego. Regularny kontakt z językiem przy odpowiedniej motywacji do nauki prawdopodobnie będzie skutkował błyskawicznym podniesieniem umiejętności językowych. Z pewnością pozwoli to zyskać pewność siebie przy nawiązywaniu zarówno formalnych, jak i nieformalnych kontaktów zagranicznych.

Business English – najpraktyczniejszy kurs angielskiego?

Każda renomowana szkoła języków obcych ma w swojej ofercie kilka rodzajów kursów angielskiego. Popularne są kursy ogólne, gramatyczne, konwersacyjne czy przygotowujące do egzaminów. Wiele osób decyduje się również na angielski biznesowy, który wykorzystywany jest w szeroko pojętym biznesie oraz przy kontaktach na wysokim szczeblu. Kursy językowe tego rodzaju będą odpowiednie zwłaszcza dla przedsiębiorców bądź osób przeprowadzających rekrutacje czy szkolenia. Warto jednak zaznaczyć, że znajomość zagadnień, które kwalifikują się jako słownictwo biznesowe, może okazać się przydatna nie tylko w sytuacjach formalnych, takich jak negocjacja kontraktu czy międzynarodowe wystąpienie, ale pozwoli również na lepsze zrozumienie kultury państw anglojęzycznych.

Dlaczego warto?

Osoby płynnie posługujące się biznesowym angielskim z pewnością mają znacznie szersze perspektywy zawodowe. Niezbędną kompetencją do pracy w międzynarodowym zespole i zawierania kontraktów z zagranicznymi kontrahentami jest bowiem swobodna oraz płynna komunikacja. Debaty i zwykłe konwersacje prowadzone na najwyższych szczeblach w środowisku biznesowym wymagają bardzo formalnego słownictwa i nienagannej znajomości gramatyki.

Kursy angielskiego biznesowego oferowane przez renomowane szkoły języków obcych pozwalają w sposób efektywny porozumiewać się w języku angielskim podczas prezentacji, negocjacji, spotkań towarzyskich czy zwykłych rozmów ze współpracownikami. Ukończenie tego rodzaju kursu pozwoli również nabrać biegłości we wszelkich pisemnych formach wypowiedzi. W wielu firmach najpowszechniejszym sposobem komunikacji jest bowiem e-mail. Każdy uczestnik kursu angielskiego biznesowego pozna również zasady pisania CV, którego forma i poprawność językowa często odgrywa większą rolę podczas rekrutacji na dane stanowisko niż samo doświadczenie.

Dobra znajomość Business English z pewnością będzie kluczową kompetencją na stanowiskach pracy w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Kursy angielskiego biznesowego dostępne w najlepszych szkołach językowych skutecznie rozwijają umiejętność pisania, czytania, rozumienia ze słuchu oraz mówienia. Są one adresowane osobom, które pragną wzbogacić swój zasób słownictwa z poszczególnych sektorów biznesu oraz poprawić jakość ustnych i pisemnych wypowiedzi. Każdy uczestnik tego rodzaju kursu z pewnością stanie się bardziej atrakcyjnym kandydatem dla potencjalnych pracodawców z całego świata.

Na górę